Et En

53.jooksu ümber Harku järve võitsid Juri Kovaljov ja Liis-Grete Arro

06.05.2024
Järvejooksjad alustasid Harku järve rannas Maru Järvejooksude sarja uut hooaega

Maru Järvejooksude sarja 23.hooaja avanud Harku järve jooksupäeva erinevatel distantsile osales kokku 753 suuremat ja väiksemat järvejooksude sõpra.

Pühapäeval, 5.mail toimus päikeselise, aga kohati siiski jaheda tuulega ilmaga 53.jooks ümber Harku järve. Maru Järvejooksude avaetapil tegi sarja lühimale järveringile tiiru peale 547 jooksjat ja ka kõndijat. 6,6 km pikkusel järveringil jooksid teistel eest ära Juri Kovaljov ja Karel Hussar. Poolteist kilomeetrit enne lõppu tegi kiirenduse Kovaljov ja finišis edestas ta ajaga 19:44.2 Hussarit nelja ja poole sekundiga. Kolmandana tuli finišisse Jaanus Kallaste ajaga 20:36.0. Esikuue hulka ehk autasustamisele jooksid end veel Bert Tippi (21:02.5), Deniss Šalkauškas (21.17.5) ning Jaan Lilleorg (21.21.8).

Naiste võistluses võttis kindla võidu eelmisel päeval Eesti krossijooksu meistriks tulnud Liis-Grete Arro, kes ajaga 22:37.3 saavutas üldarvestuses kõrge 15.koha. Eelmise aasta Harku jooksu ja järvejooksude sarja võitja Helen Bell kaotas Arrole 27 sekundiga ja saavutas teise koha. Kolmandana ületas finišijoone ajaga 24:47.4 Evelin Talts, kes sel aastal on tegemas tagasitulekut rahvajooksude võistlussporti. Autasustamisele ehk kuue hulka jooksid end ka Kadri Veske (25:51.0), Maria Veskla (25:25.9) ja Triin Gede (26.19.4)

Maru Järvejooksude igal etapil toimub World Mile Challenge raames miilijooks, kuhu on oodatud eelkõige noorjooksjad. Nii oligi teist korda Harku jooksupäeva programmi kuulunud lühemal distantsil pikkust üks miil ehk 1,6 km. Kaheringisel rannamiilil oli osalejaid 46 ning kiireimad olid Tristan Kangur (5:59.8) ja Gerda Aavik (7:00.4)

Jooksupäeva Harku rannas avasid Lastejooksud, kus jooksurõõmu nautisid 160 väikest jooksusõpra. Lisaks jooksudele toimus Harku järve rannas ka
Laste Kergejõustiku töötuba, kus lastel oli võimalik kergejõustikuga tutvust teha.